Przydatne linki

Forum Fedora
Polskie forum o Fedorze oraz dystrybucjach z rodziny Red Hat. Polecam go nie ze względu na samą dystrybucję, ale ze względu na przyjemny interfejs oraz życzliwych ludzi. Tutaj możesz trafić na ludzi z ogromną wiedzą o Linuksie lub takich którzy współtworzą polską dystrybucję EuroLinux. Na tym forum można rozmawiać o Linuksie i nie tylko, polecam też zajrzeć do działu „społeczność”.
https://forum.fedora.pl/

Distrotest
Strona oferująca możliwość przetestowania dowolnej dystrybucji Linux w trybie live, czyli uruchamianej z nośnika bootowalnego. Z takim systemem niewiele da się zrobić, nawet nie da się sprawdzić dostępnych repozytoriów ponieważ dostęp do sieci jest zablokowany, ponadto łączność z serwerami Distrotest.net jest dość powolna, nie jest to zatem idealne miejsce na testy, ale dobre jeśli tylko chce zobaczyć się po prostu ekran dystrybucji bez pobierania ISO. W Distrotest jest ponad 300 dystrybucji Linux, korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe.
https://distrotest.net/

Onworks
Jest to strona z założenia podobna do Distrotest – czyli oferująca możliwość przetestowania systemu Linux ale już w realnych scenariuszach. Do wyboru mamy ograniczoną listę dystrybucji, za to możemy przeprowadzić na nich konkretną konfigurację lub zacząć budować aplikację. Onworks opisuje siebie jako darmowy dostawca wirtualnego hostingu (free online VPS hosting provider). Ponadto umożliwia zamrożenie obrazu w dowolnym punkcie (taki jest zapisywany na Google Drive) a następnie odtworzenie go w późniejszym czasie. Model darmowy posiada ograniczenia oraz reklamy, mimo to jest warty uwagi.
https://www.onworks.net/

Go to Top