Tym razem przyjrzymy się paniom, które mogą podpowiedzieć jaką dystrybucję Linux klasy Enterprise wybrać w 2022 roku. Mówimy tutaj o dystrybucjach serwerowych, dla firm, do zastosowań profesjonalnych i komercyjnych, najczęściej występujących z płatnym wsparciem, ale niekoniecznie.

Ostatni rok spowodował boom na nowe dystrybucje w tej wadze (nazwijmy ją wagą ciężką), niestety musimy pożegnać się z pierwszą i najpopularniejszą darmową dystrybucją Linux klasy Enterprise, jakim to określeniem do dzisiaj cieszył się CentOS. Jak widać nawet w branży Open Source daje się odczuć ruchy szachowe od BIG TECH, na szczęście ogólnoświatowa społeczność Linuksa nie ustępuje kroku aby podtrzymać otwarte i wolnościowe idee. Trzeba przyznać że ludzie są wspaniali wkładając swoje serce i wolny czas w pracę, która jest dla wspólnego dobra. Współpraca community jednocząca ludzi z całego świata bez względu na wygląd, rasę czy religię, w duchu wzajemnej życzliwości i solidarności, to jedno z najpiękniejszych rzeczy jakie doświadczamy w Linuksie i ideologii Open Source. Pewnie dlatego między innymi Linux jest tak wspaniałym dziełem jako system. Ale dość już gadania, bo tu panie czekają…

Red Hat Enterprise Linux

Urzekająca i drapieżna jak puma. Kusi, wabi, kradnie męskie serca, by na końcu pokazać pazurki. Jest szaleńczo zazdrosna i zdolna do wszystkiego, tylko spróbuj nie spełnić jej kolejnego życzenia, od razu nabierze podejrzeń… Gwarantowana adrenalina na wysokim poziomie. Taka kobieta to nie lada wyzwanie, robisz dla niej wszystko, unosisz ją na piedestały, wydajesz dla niej majątek, lecz to wciąż nie wystarcza. Władza?, pieniądze?, prestiż? To już nie działa, teraz chce mieć u stóp cały świat. A ty czuj się szczęściarzem, że możesz całować te stopy. Z kobietą Red Hat lepiej nie zadzierać – księżniczka i diablica w jednej osobie. Czasem chciałbyś powiedzieć dość, ale nie zrobisz tego, zwłaszcza że wszyscy Twoi koledzy mają na nią ochotę. Po prostu takiej kobiety się nie zostawia.

The woman of RHELeskipaper.com

CentOS

Przyjaciółka ze szkolnej ławy, taka na dobre i na złe. Skromna, szczera, czasem trochę w swej nieśmiałości – uległa. Ale lubisz ją za to, bo zawsze daje się namówić na wypróbowywanie Twoich nowych genialnych pomysłów albo wspólnie podróże po nieprzetartych szlakach. Dziewczyna CentOS wie jak wybaczać błędy, z nią zawsze możesz rozpocząć wszystko na nowo…

The woman of CentOSEllen Danes, eskipaper.com

Oracle Linux

Kobieta o wyrazistym spojrzeniu, zmysłowa i osobliwa (żeby nie powiedzieć figlarna). Umie sama o siebie zadbać, właściwie niczego jej nie brakuje. Jakby tego było mało, już na wstępie mówi Ci, że nie ma dużych oczekiwań. Myślisz „perfect woman”, ale czy taka kobieta czułaby się dobrze bez luksusu? Na same kolczyki wydała więcej niż jest wart Twój samochód. Ach, to nie dlatego że przywiązuje wagę do takich drobiazgów, po prostu chciała się Tobie bardziej podobać. Oracle lubi zaznaczać swoją obecność i ślad na wszystkim czego się dotknie, a jak już czegoś dotknie, to ta rzecz zaczyna należeć do niej. To tylko taki znak rozpoznawczy abyś o niej zawsze pamiętał, gdzie się nie obejrzysz tam ONA.

The woman of Oracle Linuxeskipaper.com

SUSE Enterprise Linux

Dziewczyna która wejdzie do Ciebie przez okno nawet kiedy zostawiasz jej otwarte drzwi. Trudno wyczuć kiedy ma poważną sprawę, a kiedy tylko przyszła powiedzieć Ci że ma nowy szampon… W każdym razie jak już coś robi, to musi to być w 100% oryginalne i niesztampowe. Jeśli lubisz unikalny oldschoolowy styl, ta dziewczyna wprowadzi Cię w jej indywidualny „dziki” świat, w którym zawsze będzie coś do odkrycia. Bądź jednak pewien, że im bardziej będziesz ją rozumiał, tym trudniej będzie Ci się odnaleźć w towarzystwie innych kobiet, wydadzą Ci się one po prostu jakieś co najmniej dziwne…

The woman like SUSE Linuxeskipaper.com

Debian

Debian nade wszystko ceni niezależność i wolność. Jest marzycielką która wierzy w ideały. Jak się zakocha to na zawsze, stała w uczuciach i zawsze wierna (semper fi). Ma silny charakter i niezłomną wolę. Jest poważna, zaradna i niezależna. Jeśli musi zostać sama na dłuższy czas, możesz być o nią spokojny, zastaniesz ją w tym samym dobrym nastroju i ubraną w te same kolory. Dobre maniery? szacunek? piękno w prostocie? Kobieta Debian jest jak świątynia cnót: „nie uświadczysz jej w złocie, widzi piękno w prostocie”.

the woman like Debian Linuxeskipaper.com

AlmaLinux

Egzotyczna dziewczyna która ma w sobie coś magicznego, co sprawia że zawsze lubisz z nią przebywać, nawet jeśli nie macie wspólnego języka. Alma po prostu daje się lubić i ani się obejrzysz jak zyska Twoją sympatię i podbije Twoje serce. Z łatwością wybaczysz jej błędy, jest młoda a i tak radzi sobie o niebo lepiej niż inne w jej wieku. Dla tej dziewczyny bez problemu obniżysz swoje oczekiwania, bo będziesz po prostu chciał zostać z nią na dłużej. Taka właśnie jest Alma, skromna, niepozorna, ale kochana.

the woman like AlmaLinuxAlia Bhatt, eskipaper.com

EuroLinux

EuroLinux jest jak spadająca gwiazda, możesz czekać bardzo długo aby ją zobaczyć, a i tak będzie królową tej nocy. Dziewczyna EuroLinux ma duży dystans do siebie, jest uczciwa, otwarta i szczera do bólu. Jak to możliwe że nie zabiega by być stale w blasku fleszy, nie walczy z innymi, nie konkuruje? Może po prostu zna swoją wartość, chociaż tylko nieliczni wiedzą jaka jest naprawdę. Z pewnością nie poznasz od razu wszystkich jej zalet. Ale możesz być naprawdę zaskoczony, że zawsze ma dla Ciebie czas i traktuje Cię jakbyś był kimś ważnym…

the woman like EuroLinuxVictoria Justice, wallhere.com

Rocky Linux

Młoda i silna dziewczyna, w której drzemie duch walki. Dzielna, waleczna ale jednocześnie opanowana i rozważna. Po prostu wychowała się w takim środowisku, w którym musiała się bronić. Teraz używa swoich umiejętności aby walczyć w obronie pokrzywdzonych. Rocky z pewnością daleko zajdzie, i nie ma takiej rzeczy, która byłaby dla niej przeszkodą nie do pokonania. Jednego bądź pewien, w parze z Rocky nie można stać w miejscu: treningi, sparingi, stretchingi i inne tego rodzaju „stringi”. Jeśli sam wylądujesz na deskach, Rocky zawsze poda Ci dłoń.

the woman like Rocky Linuxwallhere.com